Nuotrauka: www.ve.lt Nuotrauka: www.ve.lt

Naudingosios medaus savybės

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Trečiadienis, 22 Liepa 2020 16:25

Bičių medus – tai labai vertingas maisto produktas, vartotinas ir kaip vaistas. Jis ne gydo, o stiprina organizmo funkcijas, nes turi nemažai aktyviojo deguonies. To nėra kituose maisto produktuose. Medus labai reikšmingas organizmo oksidacijos procesuose. Kita svarbi jo funkcija – fermentacija. Meduje yra A, C, D, E, H, K, PP ir septyni B grupės vitaminai. Jame yra labai svarbių organizmui reikalingų medžiagų: daug angliavandenių, baltymų, kurie į medų patenka iš augalų kartu su nektaru ar lipčiumi, žiedadulkėmis. Meduje nustatyta kalio, kalcio, fosforo, natrio, magnio, jodo, cinko, seleno ir geležies, mineralinių elementų, aromatinių medžiagų.
Natūraliai surinktas medus yra vienodai vertingas. Aviečių medus - šviesus, stiproko skonio, kvapo. Dobilų medus - šviesus, gelsvas, beveik baltas, švelnaus skonio. Liepų medus - šviesesnis ir švelnesnis, o grikių medus bus tamsus, specifinio skonio. Kiaulpienių medus - aukso spalvos, kvapnus, kartokas. Lipčiaus medus - tamsus, suneštas iš augalų lapų, spyglių išskirto skysčio. Vabzdžių lipčius tirštesnis už žiedų medų. Miško medus - aitrus, tamsios spalvos. Pievų medus - surinktas iš įvairiausių augalų žiedų, malonaus skonio, geltonas arba gelsvai rudas. Rapsų medus - baltas arba šviesiai gelsvas, silpno kvapo, kartokas. Vaismedžių medus - šviesus, geltonas, malonaus kvapo. Tamsiajame meduje mineralinių medžiagų būna daugiau. Juo mažiau vandens, tuo medus tirštesnis, susikristalizavęs kietesnis. Kietai susikristalizavęs medus – gero natūralaus medaus požymis. Kristalus sudaro vynuogių cukrus – gliukozė ir vaisių cukrus – fruktozė bei medžiagos, pripildančios tarpus. Greitai kristalizuojasi iš saulėgrąžų, kiaulpienių, liucernos, gluosnių, blindžių surinktas medus, lėtai – akacijų, barkūnų, dobilų, aviečių, šaltekšnių, šalavijų, obelų, vyšnių.
Patalpa, kurioje laikomas medus, turi būti sausa, gerai vėdinama. Optimali medaus laikymo temperatūra 5-10 °C. Jei medus laikomas mažiau nei 10 laipsnių – kristalizuojasi labai lėtai, esant 30 laipsnių ir daugiau taip pat nesikristalizuoja, o prie 40 laipsnių kristalai visai ištirpsta.
Norint suaktyvinti medaus antibakterinį poveikį, patartina gerti su vandeniu, santykiu 1:5. Natūralus medus ypač tinka išgyvenant stresą, esant didelėms fizinėms apkrovoms, nemigai, sloguojant, karščiuojant ar sergant gripu. Patartina išgerti puodelį šiltos vaistažolių arbatos ar šilto pieno su medumi. Jis greitai atpalaiduoja organizmo įtampą, veikia raminamai, padeda užmigti.
Šviežias medus gali sukelti viduriavimą ir alergiją. Jo negalima dėti į karštą vandenį, nes tada fermentinė funkcija susilpnėja.
Rekomenduojama per dieną suvalgyti ne daugiau kaip 50 g medaus– ne daugiau nei du valgomuosius šaukštus.
Kiti bičių produktai - žiedadulkės ir bičių duona gali papildyti baltyminių medžiagų, aminorūgščių, vitaminų, fermentų ir mineralinių medžiagų, ypač mikroelementų, stoką maiste. Ypač jos naudingos žiemą, kai vaisiuose ir daržovėse yra mažiau naudingųjų medžiagų.
Bičių pienelyje yra baltymų, angliavandenių, organinių rūgščių, riebalų, mineralinių elementų – vitaminų, hormonų ir kitų medžiagų. Pienelis didina bendrą organizmo atsparumą, reguliuoja vidaus sekrecijos liaukų veiklą, teigiamai veikia nervų sistemą, stiprina širdies veiklą, gerina kraujo apytaką ir sudėtį, normalizuoja jame cukraus kiekį. Vaikų organizmui pienelis ypač naudingas: reguliuoja medžiagų apykaitą, stiprina atmintį, klausą, regėjimą, žadina apetitą.
Pirkti reikėtų tokį medų, kurio kiekvienas įpakavimo vienetas yra suženklintas pagal Lietuvos Higienos normos HN 119:2002 .
Sena lietuvių liaudies patarlė byloja „geriau medų vartoti sveikam, nei susirgus gydytis“.

Daiva Šienauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131