Nuo šiol Pasvalio r. gyventojai, susidūrę su koronaviruso (COVID-19) situacijos sukeltu stresu, nerimu ir kitais psichologiniais sunkumais gali gauti

Kategorija Naujienos

Startuoja svarbi naujovė: nuo šiol Pasvalio r. gyventojai, susidūrę su koronaviruso (COVID-19) situacijos sukeltu stresu, nerimu ir kitais psichologiniais sunkumais (artimo žmogaus liga ar netektis, konfliktai šeimoje, darbe, skyrybos, finansiniai sunkumai ir kt.) gali gauti nemokamą psichologų konsultaciją. Tokią pagalbą pradeda teikti Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras. Specialaus gydytojo siuntimo paslaugai gauti nereikia, pageidaujant konsultacija gali būti anoniminė.

Paslaugos orientuotos į psichikos sveikatos stiprinimą ir prevenciją, o ne sutrikimų gydymą. Tai reiškia, kad šias nemokamas paslaugas gaus žmonės, kurie patirdami neigiamas koronaviruso pasekmes, ilgesnį laiką išgyvena stresą, nerimą, pyktį ir kitus neigiamus jausmus, tačiau jiems psichinis sutrikimas nėra diagnozuotas. Esant psichikos ir elgesio sutrikimams, kai žmogus nuolat dėl to bendrauja su gydytojais specialistais, jis toliau tęsia bendravimą ir gydymą įprasta tvarka, t. y. tokiu atveju gyventojas turėtų kreiptis į psichikos sveikatos centrą, prie kurio yra prisirašęs.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija