Nuotoliniai mokymai, skirti emocinės sveikatos stiprinimui

Kategorija Naujienos
Lapkričio 12 d. vyko nuotoliniai mokymai "Bendravimo nauda tikslui pasiekti ir jo įtaka žmogaus emocinei sveikatai ir gerai savijautai“. Šiuos mokymus vedė lektorė Laura Misiukonienė. Jie buvo skirti specialistams, dirbantiems ir bendradarbiaujantiems su žmonėmis. Mokymų trukmė 2 val. Per šį laiką buvo išgvildenta nemažai naudingos informacijos, aktualios mokymų dalyviams. Specialistai sužinojo kaip reikia komunikuoti su lankytojais, kodėl kai kuriems sekasi bendrauti geriau, o kitiems sunkiau, kokios savybės ar elgesys tai lemia. Mokymų metu buvo kalbėta kaip komunikuoti konfliktinėse situacijose ir kaip valdyti emocijas iškilus konfliktinei situacijai telefonu.
 
Lektorė patikino, kad 80 proc. visų emocinių problemų yra todėl, kad jos nėra sprendžiamos. Nuostata, kurią turime mes ir kaip vertiname kitą, nuo to viskas ir prasideda. Labai svarbios yra vertybės. Jei paslaugos teikėjo vertybė yra pagalba, o kita pusė neturi tos vertybės, klientui gali atrodyti, kad tos pagalbos nereikia. Elgesys priklausys nuo turimų vertybių. Labai svarbu yra savivertė, požiūris į save ir į savo atliekamą darbą. Jei darbuotojas žemos savivertės, nežino kaip išspręsti problemą ir nežino kaip dirbti, tai jo klientai nevertins. Lektorė Laura Misiukonienė pabrėžė, jog bendraujant kūno kalba yra labai svarbi, tai: laikysena, galvos padėtis, rankų gestai, kojų padėtis, akių kontaktas, veido išraiška, balsas. Bendraujant reikėtų išlaikyti akių kontaktą, laikytis atviro požiūrio, šypsotis, panaudoti gestus, vengti nereikalingų judesių. Teikiant savo paslaugas labai svarbu jas išmanyti. Tai yra profesionalumas, kuris įgaunamas su laiku ir noru. Teikti kokybiškas paslaugas yra didelė vertybė. Darbuotojo profesionalumas gali atnešti didesnę naudą ir pagalbą. Kiekvienas žmogus gali išmokti tobulėti, jei tik nori. Mokymų metu lektorė kalbėdama apie kūno kalbą pateikė keletą įdomių pavyzdžių.
 
Vėliau buvo kalbama kas tai yra empatija. Empatija - gebėjimas įsijausti, suprasti ką nori klientas pasakyti. Labai svarbu bendravime yra sąžiningumas iš personalo paslaugų teikimo pusės. Neturėti užslėptų ir neišsakytų ketinimų. Kalbėti tiesiai: kokie pliusai, kokie minusai. Jei neįmanoma suteikti paslaugos, taip tiesiai ir pasakyti. Toliau Laura Misiukonienė kalbėjo apie motyvaciją, egoizmą ir asmenybės stiprumą. Paaiškino kaip reikėtų spręsti konfliktus.
 
Mokymų metu buvo išsamiai paaiškinta apie konfliktų valdymą ir komunikacijos principus. Jei yra konfliktas (garo nuleidimas) reikia žmogų išklausyti ką sako, pasitikslinti, leisti žmogui pasisakyti, nesiginčyti. Išsiaiškinti problemą ir tik tuomet siūlyti išeitį. Išsikalbėjus daugelio problemų nebelieka. Žmogus galbūt norėjo tik pasisakyti, nes jam emociškai labai sunku. Konflikto metu reikia parodyti supratimą. Galima pasakyti: ačiū už nuomonę, suprantu jus, suprantu ką jūs sakote - suveikia labai magiškai. Pasakyti dėkoju už atvirumą, nes ne kiekvienas žmogus išdrįsta tai pasakyti.
Kai įvyksta didžiulis konfliktas, riksmas telefonu – efektyvus išklausymas konflikto metu. Pasakyti, jog labai garsiai rėkia, negali išklausyti ir, kad parašytų raštu. Kol žmogus galvos, rašys, gali būti, kad nerašys, nes pagalvos, kad problemos gal ir nėra.
 
Pabaigoje lektorė dar kartą pabrėžė, jog labai efektyvus yra išklausymas konflikto metu. Klientas irgi gali neturėti nuotaikos, šeimoje gali būti nesklandumų. Tiesiog kiekvienas žmogus yra asmenybė ir gali turėti savo įvairių problemų.
 
Visų mokymų metu vyko diskusijos. Ir lektorė ir dalyvės buvo patenkintos šios dienos nuotoliniu susitikimu.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131