Virtualus pokalbis su gyd. Aušrine Kontrimiene

Kategorija Naujienos
Gruodžio 3 d. vyko labai naudinga virtuali paskaita ,,Pagrindiniai rizikos veiksniai, kurie gali didinti riziką sirgti lėtinėmis ligomis“. Paskaitą skaitė gyd. Aušrinė Kontrimienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų šeimos gydytoja. Paskaitos pradžioje lektorė patikino, kad kuo esame vyresni tuo didesnė tikimybė susirgti širdies ligomis. Ji pateikė informaciją apie nepakeičiamus ir pakeičiamus rizikos veiksnius. Pasakojo, kad kuo daugiau koronarinės širdies ligos rizikos veiksnių, tuo didesnė tikimybė susirgti šia liga. Taip pat rizika susirgti koronarine širdies liga padidėja, jei jūsų šeimoje buvo sergančiųjų. Gydytoja daug kalbėjo apie tai, kas yra cholesterolis, dislipidemija, taip pat pasakojo apie metabolinį sindromą, jo atsiradimo priežastis. Paliesta labai svarbi tema ,,Cukrinis diabetas“. Cukrinis diabetas – sunki ir klastinga liga, kuria Lietuvoje serga kas 20 – tas žmogus. Negydoma ir nekontroliuojama liga sukelia sunkias komplikacijas. Susirgus diabetu labai svarbu išmokti gyventi su liga ir ją valdyti.
 
Lektorė paskaitos dalyvius supažindino su dažniausiais kardiovaskuliniais sutrikimais: lėtine išemine širdies liga, arterine hipertenzija, krūtinės angina, lėtiniu širdies nepakankamumu, širdies ritmo sutrikimais, galvos smegenų insultu. Kalbėjo apie tai, kuo pasižymi lėtinis širdies nepakankamumas ir pabrėžė, kad vienu pagrindinių širdies nepakankamumo požymių yra laikomas skysčių kaupimasis organizme. Taigi reikėtų sunerimti, jei maitinantis ir geriant kasdien vienodą skysčių kiekį, svoris didėja staigiai ir per parą priauginama 1,5 kg (ar 2 kg ir daugiau per savaitę). Gydytoja Aušrinė Kontrimienė pabrėžė, kad pastebėjus šiuos simptomus, būtina koreguoti skysčius šalinančių vaistų (diuretikų) dozę. Išvardino pagrindinius simptomus: dusulį, greitą nuovargį, silpnumą, fizinio krūvio tolerancijos mažėjimą, priepuolinį naktinį sausą kosulį ir supažindino su nemedikamentiniu gydymu. Lektorė pateikė informaciją apie širdies stimuliatorių, kaip matuoti kraujo spaudimą namuose, apie tai, kad gyvensenos korekcija yra nepaprastai svarbi ir turi būti neatsiejama lėtinių ligų gydymo plano dalis.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131