Artimiausia kraujo donorystės akcija Pasvalyje vyks gruodžio 29 dieną

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Trečiadienis, 23 Gruodis 2020 10:08
Artimiausia kraujo donorystės akcija Pasvalyje vyks gruodžio 29 dieną, antradienį, nuo 10:00 iki 17:30 val., Pasvalio kultūros centre (Vytauto Didžiojo a. 3). Privaloma išankstinė kraujo donorų registracija telefonu: +37069814903.
 
Lietuvoje dėl koronaviruso besitęsiant karantinui, sumažėjo žmonių, galinčių duoti kraujo, o jei virusas šalyje plis ir toliau, prognozuojamas jo trūkumas.
 
Visuomenė gyvena karantine, didžioji dalis žmonių, tarp jų – ir kraujo donorai, leidžia laiką namuose, tačiau kraujo poreikis bet kokiu atveju išlieka aktualus ir karantinas Nacionalinio kraujo centro darbo nesustabdo – kraujo komponentai ir toliau pristatomi gydymo įstaigoms.
„Dedame visas pastangas, kad sutelktume žmones, užtikrintume procesų saugumą ir visus, kurie yra sveiki, kviečiame atvykti donorystei“ – teigė Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė.
Kraujo komponentai reikalingi ligoninėse gydomiems pacientams, ypač kraujo reikia skubiais atvejais.
„Kraujo komponentų nuolat reikia neatidėliotiniems ir gyvybiškai svarbiems atvejams – žmonėms po nelaimingų atsitikimų, traumų, nudegimų, taip pat gimdymo metu, kraujo vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems pacientams. Taip pat nėra visiškai sustabdytos ir planinės operacijos“ – sakė NKC Panevėžio filialo atstovas.
Kraujo donorystės akcijos organizuojamos Pasvalio kultūros centro patalpose, o pastaraisiais kartais į šias akcijas reikalinga išankstinė registracija.
„Organizuoti kraujo donorystės akcijas karantino laikotarpiu leidžiama, tačiau žinoma, laikantis visų būtinų saugumo priemonių. Šiuo atveju svarbiausia išankstinė kraujo donorų registracija, kurios pagalba galime reguliuoti srautus užtikrindami susibūrimo nebuvimą, patalpų dezinfekciją, darbo laiką ir pajėgumus. Todėl labai prašome visų donorų iš anksto registruotis nurodytu telefonu ir atvykti jiems skirtu laiku“ – apie išankstinę registraciją sakė D. Šniutė.
 
Informacinis partneris - Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras 
 
Nuotraukoje gali būti: tekstas
 
 
 
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131