Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę

Kategorija Naujienos
Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę✌️
Pasvalio Svalios progimnazijos mokiniai dalyvauja susitikimuose su Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriais.
Gegužės 6 dieną, 5b ir 8a klasių mokiniai ir jų auklėtojos klausėsi sveikuolių sąjungos viceprezidentės, holistinės gyvensenos propaguotojos Sigitos Kriaučiūnienės paskaitos „Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“.
Laisvė ir nepriklausomybė – aktuali tema daugeliui paauglių. Dažnas paauglys nori būti laisvas ir nepriklausomas, tačiau šio tikslo siekia priemonėmis, kurios, atvirkščiai, sukelia priklausomybę ir nepageidaujamus rezultatus emocinei ir fizinei sveikatai. Sveika gyvensena – tai kelias į ją. Lektorė akcentavo, kad paaugliai suprastų kas yra laisvas žmogus, kad laisvė ir yra įrankis, padedantis rinktis gyvenimą tokį kokį tu nori turėti. Labai svarbu turėti savo tvirtą nuomonę, tapti savarankišku ir pilnaverčiu savo gyvenimo statytoju ir kūrėju.
Lektorė pasakojo, kaip mūsų gyvenimą įtakoja mityba, judėjimas, poilsis, emocinė sveikata, dienos režimas, įvairūs išsikelti tikslai ir teisingi pasirinkimai, o energiją žmogui suteikia ne tik maistas. Norėdami būti sveiki, energingi, darbingi, turime sveikai maitintis, taip pat laikytis tinkamo režimo, kuo daugiau judėti, skirti pakankamai laiko poilsiui ir miegui.
Mokinių įžvalgos po paskaitos: „Mes visi žinome ir mes tą sakome kitiems, o nedarome, nes tingime...“; „Trūksta motyvacijos, reikia mąstyti į priekį“; „Įdomios įžvalgos ? Privertė pamąstyt“.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Birutė Jokubaitienė
 
May be an image of 3 žmonės, ekranas ir tekstas
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131