Reikšmingi mokymai specialistams

Kategorija Naujienos
Birželio 29-30 dienomis vyko mokymai specialistams ,,Ką kiekvienas specialistas turi žinoti susidurdamas su smurtą patyrusiu asmeniu“. Šiuos mokymus vedė lektorės: Lilija Henrika Vasiliauskė, psichologė – psichoterapeutė, asociacijos Vilniaus moterų namai prezidentė, Vilniaus miesto Specializuotos kompleksinės pagalbos centro direktorė ir Zuzana Vasiliauskaitė, smurto prieš moteris šeimoje įveikimo ekspertė, feministė, teisės psichologė.
Pirmą mokymų dieną lektorės kalbėjo apie bendruomenės kūrimo techniką, smurtą prieš moteris šeimoje. Mokymų dalyvės buvo supažindintos su tarptautiniais ir nacionaliniais teisės aktais reglamentuojančiais smurto artimoje aplinkoje įveikimą. Įvardinti klientui draugiškos pagalbos teikimo principai. Taip pat buvo gvildenama svarbi tema smurtas artimoje aplinkoje – su lytimi susijęs smurtas, arba vyrų smurtas prieš moteris. Paliestos jo priežastys ir pasekmės. Vyko interaktyvūs užsiėmimai mažose grupėse.
Antrą dieną buvo plačiai kalbama apie tai, kodėl moterys nepalieka savo smurtautojų. Vyko video medžiagos peržiūra, diskusijos. Labai daug informacijos lektorės pateikė apie tai, kas yra psichologinė trauma, potrauminio streso sindromas (PTSS)? Kokių traumą patyrusio asmens reakcijų gali tikėtis specialistas, savo darbe susiduriantis su smurtą ir prievartą patiriančiu asmeniu? Suteikta informacija kaip stabilizuoti nukentėjusį asmenį. Pravestas pokalbis apie profesinio perdegimo sindromo prevenciją. Mokymų pabaigoje vyko apibendrinimas, diskusija. Specialistės buvo patenkintos šiais mokymais, suteikusiais daug naudingos informacijos.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131