R.Rutkauskienės nuotrauka. R.Rutkauskienės nuotrauka.

Diskusija su gimnazistais apie vidinį žmogaus grožį, meilę ir įsimylėjimo jausmą

Kategorija Naujienos
Lapkričio 22 d. Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją aplankė Lietuvos Sveikuolių sąjungos valdybos narė, jaunimo bei šeimų stovyklų organizatorė, didelę darbo patirtį turinti grožio industrijoje, fotografijos, mados renginių režisūros srityje Eglė Kislovski. Lektorė bendravo su pirmų gimnazinių klasių mokiniais.
 
Tema, kuri atrodė labai gyvenimiškai paprasta, nušviesta kitomis spalvomis, buvo pateikta kitu kampu nei įprastai. Kalbėta apie dvi gyvenimo pozicijas, kurias renkasi žmogus. Paauglystėje šios gyvenimiškos pozicijos ypač ryškiai įtakoja jauno žmogaus požiūrį į gyvenimą, asmenybės formavimąsi. Tai – „mokinio“ pozicija ir „puikybės" pozicija. Pasak lektorės, žmogus mokosi visą gyvenimą. Jo, kaip mokinio statusas, nesibaigia gavus mokyklos baigimo diplomą. Mokiniais mes esame eidami per gyvenimą. Taigi mūsų mokytojais gali būti tėvai, draugai, eiliniai žmonės, dalijantys savo patirtį, gyvenimiškąją išmintį. Tik reikia mokėti tai priimti su dėkingumu ir pagarba, o kartais su nuolankumu. Jei tai darysime, praplėsime savo sąmoningumą, išmoksime giliau pažinti kitus, mus supančius žmones, kurie nėra priešiškai nusiteikę prieš paauglį. Gal būt kartais jaunas žmogus per daug susikoncentruoja į savo nepatenkintus poreikius ir norus, nebepastebi, ką pats blogai daro, kad aplinka jį nuolatos „kaltina ir kritikuoja". Panašu, kad toks žmogus pasirinkęs „puikybės“ poziciją. Susimąstykime, ar viskas su mumis pačiais tvarkoje. Gal puikybė mumyse užgožė gražiausius žmogiškus jausmus, tokius kaip pagarba vyresniam žmogui, pagarba savo tėveliams, nesvarbu ar jie turtingi ar mažiau turtingi finansiškai už kitų draugų tėvus. Jauskime dėkingumą už duotą gyvenimą, už laimę dalintis viskuo, ką turime, ką dar sukursime ateityje. Mokinio pozicija tikrai mūsų nemenkina, o padeda mums augti ir tobulėti. Jei gyvenime kažkas labai nepatinka, ne visada reikia kaltinti kitus. Mes galim tą gyvenimą keisti, pasinaudodami „mokinio“ gyvenimiškosios pozicijos privalumais.
 
Ačiū lektorei Eglei už dar vieną vertingą gyvenimo pamoką.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Rutkauskienė
Autorės nuotrauka.
 
Gali būti 10 žmonių ir žmonės stovi vaizdas
 
 
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131