Plaukikai baidarėmis įveikė 20 km. Plaukikai baidarėmis įveikė 20 km.

Žygis baidarėmis – mėgstantiems aktyviai poilsiauti

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Sekmadienis, 22 rugsėjo 2013 12:51

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau ketvirtus metus kvietė liepos mėnesį dalyvauti sveikatinimo žygyje „Keliauk smagiau – gyvenk sveikiau“. Susirinkę pasvaliečiai žygį pradėjo Vytauto Didžiojo aikštėje, o svečiai iš kitų miestų prisijungė jau pakelyje. Pajudėjome link Anykščių krašto susipažinti su juo, aktyviai, turiningai ir prasmingai praleisti laiką smagios kompanijos būryje ir išbandyti save plaukiant baidarėmis. Pusė žygio dalyvių į baidares sėdo ir plaukė jomis pirmą kartą. Daugiau kaip 20 km plaukėme Šventosios upe, pamatėme Šventosios kraštovaizdžio draustinio vaizdus. Ištyrinėjome Šventosios upės dešinįjį intaką – upę Jarą ir nutarėme, kad kitą sykį išbandysime jėgas šioje sudėtingesnę trasą turinčioje upėje.

Nuostabiai praleidome laiką: grožėjomės gamta, žaidėme įvairius žaidimus, ieškojome paslėpto lobio, kūrėme laužą. Visi išbandėme – naktinį žygį „Legenda“ eidami tamsiais miško takeliais. Daugumai jis paliko neišdildomą įspūdį. Pavojingiausia buvo tai, kad eiti reikėjo stačių ir pavojingų upės skardžių kraštais. Nors jau ir po Joninių, tačiau smagu buvo kai tamsioje naktyje kelią nušvietė jonvabaliai. Buvome atitrūkę nuo civilizacijos, šiuolaikinių technologijų, įprastinio skubėjimo ir begalės rūpesčių. Kaip sakė viena žygio dalyvė „Galvoje buvo taip tuščia ir gera, jokie kasdieniniai rūpesčiai nedrumstė minčių“.
Kitą dieną papusryčiavę užsiėmėme fraktalų piešimu, kuris gali būti ir meno išraiškos forma, tačiau šio metodo privalumas – galimybė piešiančiajam atlikti savianalizę. Tai labai paprasta piešimo technika, paremta spontaniškų linijų piešimu ir jų „gardelių” spalvinimu. Piešdami atveriame individualų ir nepakartojamą vidinį pasaulį, galime harmonizuojančiai paveikti savo aplinką, jausmus, sveikatą, net išpildyti norus! Tai darbas su savimi, prilygstantis meditacijai. Ne visi dalyviai iškart ryžosi šiai pramogai. Tačiau išbandžiusieji taip aktyviai dalyvavo, kad sudomino ir likusius žygio dalyvius. Po pietų aplankėme šalia gyvenantį žymųjį šerną Henriką. Vėliau žygį tęsėme Anykščiuose. Įkopėme į Anykščių Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelę esančią 33 metrų aukštyje. Ši aikštelė buvo įrengta 2012 m. vasarą viename iš bažnyčios bokštų. Užlipę saugiais laiptais su dviem tarpinėmis poilsio aikštelėmis į bokštą, pro bažnyčios navas pažvelgėme į Anykščių apylinkes. Dešiniajame 79 m aukščio bokšte įrengtą aikštelę galima pasiekti tik  metaliniais laiptais, kuriais iki aikštelės  reikėjo įveikti net 186 pakopas. Užkopę į viršų atsidūrėme tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivėrė Šventosios upės slėnio panorama. Tarpinėse aikštelėse apžiūrėjome bažnytinio meno ekspozicijas.
Fizinis aktyvumas – tai puiki laisvalaikio praleidimo ir įtampos mažinimo priemonė, be to, tai galimybė praleisti poilsį gamtoje su šeima bei sustiprinti bendravimo įgūdžius. Ir visa tai patyrė keliauti susiruošę žygio dalyviai. Įsitikinome, kad niekas taip neatpalaiduoja kaip aktyvus poilsis gamtoje. Linkime keliauti ir būti sveikiems.

Siekiant kad pasvaliečiai daugiau laiko praleistų gamtoje, planuojamas antrasis žygis baidarėmis rugpjūčio 12-13 d. Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis Pasvalyje adresu Vytauto Didžiojo a. 6, trečiame aukšte. Renkamas mokestis baidarių nuomai, jų transportavimui, vairuotojų pervežimui ir kt. – dalyviui po 50 Lt. Į mokestį neįskaičiuotos papildomos kelionės išlaidos – kurui, maistui, pramogoms. Į žygį vykstama asmeniniais automobiliais su būtinu žygiui inventoriumi.  Išsamesnė informacija teikiama telefonu Nr. 20 131.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131