Nuostabus vaistažolių ir garso pasaulis

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Sekmadienis, 22 Rugsėjis 2013 12:49

Rugsėjo 12 d. Pasvalio krašto muziejuje viešėjo ir savo žiniomis dalinosi vaistininkas, jaunosios kartos žolininkas Marius Lasinskas.      
Susirinkusieji į paskaitą turėjo galimybę susipažinti su Lietuvoje augančiais, lengvai savo gyvenamojoje aplinkoje: sode, kaime, miške randamais vaistiniais augalais, išmokti teisingai atpažinti, rinkti, džiovinti ir juos vartoti.
,,Gamta – pati didžiausia Vaistinė, o Dievas – vyriausiasis Vaistininkas“, - dr. Taurano Mekos žodžiais paskaitą pradėjo vaistažolininkas. Žymiai geriau žmogui padėti ne vaistais, o natūraliomis priemonėmis, juk Dievas mums davė tiek daug įvairių žolelių.
Anot jo, gydytojo ir vaistininko profesijos buvo atskirtos tik XII amžiuje, o iki tol tas, kas gydydavo ir vaistų duodavo. Dabar, pasak lektoriaus, gydytojai labai daug žino apie ligas, o vaistininkai – apie cheminius vaistus ir vaistažoles. Todėl jei gydytojai ir vaistininkai daugiau bendrautų, visiems būtų geriau. Tačiau dažniausiai pirmieji stokoja žinių apie vaistažoles, o antrieji – apie žmogaus ligas. Abu galbūt per mažai galvoja apie svarbiausią – sveikatą, o žmonės, užuot patys ėmęsi kažką keisti savo gyvenime, dažniausiai atsakomybę už savo dabartinę sveikatos būseną perleidžia specialistams – gydytojams ir vaistininkams. „Žmonės pradeda sveikti ne nuo vaistų ar nuo žolelių, prieš tai kažkas turi įvykti viduje – ateiti suvokimas, kodėl prasidėjo liga ir sprendimas „noriu būti sveikas“. Jau po to ateina pagalba – tinkami vaistai ar žolelės“, – savo pažiūras dėstė lektorius.
Jis neslepė ir to, kaip sudaro savo arbatų mišinius – imamos kelios pagrindinės žolelės pagal pageidaujamą poveikį, o paskui pridedama kitų, koreguojančių tą poveikį, gerinančių skonį ir suteikiančių gerą išvaizdą, tik negalima maišyti priešingo poveikio žolelių, tarkime, sukatžolių ar valerijonų su juozažolėmis ir jonažolėmis.
„Nors šiais laikais žoleles dažniausiai siūloma užpilti karštu vandeniu, tačiau yra išimčių, pavyzdžiui, melisoms reikia ne aukštesnės kaip 60 laipsnių temperatūros. Vaistažolių arbatų nereikia saldinti cukrumi, geriausia gerti nesaldintas, po kelių gurkšnių, jei norima, galima įdėti šiek tiek medaus. Į karštą arbatą jo dėti negalima, tik į praaušusią“, – pasakojo Marius.
Lektoriaus gyvenimo ir sielos draugė muzikė Monika mokymus papildė garso terapija. Susirinkusieji turėjo galimybę atsipalaiduoti klausantis grojančių dubenų ir gongo garsų, malonioje aplinkoje paragauti iš lietuviškų augalų pagamintų arbatų.
Baigdamas užsiėmimą M. Lasinskas žolelių vartotojams linkėjo, kad jos padėtų sąmoningėti ir jie sveiktų, prisipildytų meilės ir laimės. Linkėjo nepamiršti skleisti teigiamų minčių sau ir kitiems, ir atminti,  kad vaistažolės ir kiti natūralūs būdai tik padeda mums susikurti erdvę sveikti, bet nesprendžia mūsų pačių bėdų priežasčių.
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131