Sveiko maisto šventė Palangoje „Idėjos vaikų stalui“

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Pirmadienis, 07 Spalio 2013 11:15

Rugsėjo 20-22 dienomis Palangoje vyko Sveiko maisto šventė. Joje dalyvavo ir Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Tai jau 22-oji Lietuvos Sveikuolių sąjungos surengta sveiko maisto šventė, į kurią suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos.

Šių metų šventės tema „Idėjos vaikų stalui“. Mat rugsėjo mėnuo pagal Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidento prof. A.Kirkučio suskirstymą Sveikatingumo metais, skirtas vaikų ir mokinių sveikatinimui. Šventė prasidėjo konferencija „Idėjos vaikų stalui“. Šios konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis. Viena iš konferencijos temų - „Saulėgrąžų ir žirnių daigų auginimas darželiuose ir pradžios mokyklose“, kurią pristatė Amerikos lietuvė Loreta Living (http://www.loretaslivingfoods.com/Welcome.html). Buvo  kalbama apie saulėgrąžų daigų naudą organizmui bei pasidalinta patirtimi kaip namuose patiems užsiauginti saulėgrąžų daigus. Marijampolės Degučių mokyklos-darželio direktorė Raselė Stukauskienė pasisakė tema „Sveikos mitybos daigeliai valstybiniame darželyje“. Pranešėja pasidalino   sveikos mitybos diegimu valstybiniame darželyje,  bei pačios idėjos gimimu šioje įstaigoje. Ūkio ministerijos atstovė pasisakė tema „Išskirtinės kokybės vaisiai ir daržovės iš ūkininkų daržo  ant mokinių pietų stalo“ (http://www.maistokokybe.lt). Konferencijoje nemažas dėmesys skirtas ir patiems mažiausiems. Lina Sidorovaitė pasisakė tema „XXI a. kūdikio higiena - ar viskas gerai, kas modernu“.  Pasidalinta su klausytojais nuomone bei patirtimi  apie kūdikiams naudojamas daugkartinėmis sauskelnes, taip pat klausytojai galėjo išgirsti daug argumentų, verčiančių susimąstyti kodėl verta pasirinkti būtent daugkartinio naudojimo sauskelnės.  Bene daugiausiai dėmesio ir aplodismentų sulaukė pats mažiausias šios konferencijos dalyvis–Danielius Dapšauskas, kuris buvo kaip modeliukas atliekant kūdikiu dinaminę mankštą. Taip pat šios konferencijos metu buvo galima įsigyti leidinių, arbatžolių, natūralių maisto papildų, produktų.

Antroji šventės diena prasidėjo ankstyva mankšta ir maudynėmis Baltijos jūroje. Šalto jūros vandens neišsigando ir pasvaliečiai. Vidurdieny vyko gražiausia šventės dalis: „Teminių“, „Degustacinių“ ir „Šeimininkių šeimininkės“ stalų konkursai. Šie konkursai nustebino šeimininkių išradingumu bei šeimos narių sveikatos puoselėjimu. Pageidaujantys už tam tikrą mokestį galėjo paragauti įvairiausių sveikuoliškų patiekalų. Jų receptais mielai dalinosi ir patys autoriai. Štai keletas įdomesnių receptų:

Sveikuolių pyragėliai
Reikia:
3 bananų
2 puodelių avižinių dribsnių
 1 puodelio razinų
0,3 puodelio aliejaus
 
Kaip gaminti?
Bananus sutrinti, pilti visus likusius produktus ir gerai sumaišyti. Tešlą palaikyti apie 15min., kad skoniai susimaišytų. Dėti po šaukštą tešlos į formelės arba ant skardos  ir kepti apie 20min. 180C orkaitėje, kol gražiai paruduos.
Užtepėlė
Reikia:
Varškės
Saulėje džiovintų pomidorų
Kaparėlių
Grietinės
Druskos ir pipirų pagal skonį
                   
Kaip gaminti?
Viską sumalti iki vientisumo ir sudėti į dubenį. Šalia papjaustyti šviežių daržovių, kurias mėgsta jūsų vaikas: agurkų, morkų, paprikų ir kt.
 
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija
Nuotraukos iš Biuro archyvo.

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131